top of page

dom podwójny S | double house S (small)

cena projektu: 11.990 zł brutto

projekt | project: 2023
architektura | architecture: Piotr Kluj

 

minimalna szerokość działki: 22,00 m

minimalna głębokość działki: 26,00 m

powierzchnia zabudowy: 223,38 m2
powierzchnia użytkowa: 2x 99,70 m2
ilość kondygnacji: 2 nadziemne

ilość pokoi: 2 lokale mieszkalne x4 pokoje

geometria dachu: dach płaski
wysokość budynku: 6,70m
konstrukcja budynku: murowana z bloczków ceramicznych poryzowanych
stropy: żelbetowe prefabrykowane
okna: PVC
instalacje: wodna, kanalizacyjna, grzewcza z pompą ciepła, elektryczna z panelami fotowoltaicznymi
wentylacja: grawitacyjna

    "Dom podwójny S" to mniejsza wersja "Domu podwójnego" (www.klujstudio.pl/1701) będącego alternatywą dla wszechobecnej, słabej jakościowo zabudowy deweloperskiej. Obiekt przeznaczony jest dla bardziej wymagającego klienta, który ceni sobie jakość oraz estetykę.

        Budynek, chociaż w swoje funkcji stanowi tradycyjny układ (parter to strefa dzienna, a piętro nocna), jest obiektem nietypowym. To co wyróżnia go spośród innych domów dwu-lokalowych to charakterystyczna bryła powstała poprzez odsunięcie od siebie stref nocnych poszczególnych mieszkań. Zabieg taki zapewnia, tak ważny w tej części domu, komfort akustyczny. Nadaje on również budynkowi indywidualny wygląd sprawiający wrażenie, iż dom jest podwójny. Całość dopełniają charakterystyczne zadaszenia strefy wejściowej oraz ogrodowej chroniące użytkowników przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem oraz przed deszczem w pochmurne dni. Zadaszenie strefy wypoczynkowej dodatkowo zapewnia poczucie intymności podczas odpoczynku na tarasie.

       Pokój na parterze można zaadaptować wg uznania na sypialnię, pokój dla gości, gabinet, garderobę lub siłownię. Aby wprowadzić się do domu wystarczy wykończyć parter aby mieć wszystko co potrzeba do codziennego funkcjonowania. Górę można wykończyć gdy powiększy się rodzina.

bottom of page